Havermelk drinken = water besparen!

Gepubliceerd op: 17 maart 2025 14:12

Tot voor kort betaalde betaalde je bij DOK in OPEN bij het café een kleine toeslag voor een cappuccino of latte met havermelk. Vanaf nu is dat verleden tijd! Jouw havercappu is dan net zo goedkoop als een cappu met koemelk. We maken het dus in elk geval voor je portemonnee makkelijker om een duurzame keuze te maken.

In OPEN staat duurzaamheid op één! Op een gedeelde eerste plek met een creatieve vibe en goed eten en drinken, dat wel, maar we doen er alles aan om de Global Footprint van jouw bezoek aan OPEN zo klein mogelijk te houden. In het proeflokaal vind je daarom zoveel mogelijk lokaal ingekocht lekkers, van leveranciers en producenten die net als wij een duurzaam of fairtrade randje hebben. 

Op 22 maart staat OPEN in het teken van water tijdens de Watermarkt. Door jouw keuze voor havermelk in plaats van koemelk bespaar je namelijk líters water! 

De voordelen? Hier lees je wat feiten en cijfers:

  • Ben je veganist of lactose-intolerant? Dan kun je havermelk met een gerust hart drinken. Het bevat geen allergenen of dierlijke producten. 
  • Het hele proces om havermelk te maken, van begin tot eind, heeft weinig impact op het milieu. Zeker als je het vergelijkt met de milieu-impact van de productie van koemelk. Voor de productie van één liter koemelk is ruim 20 keer zoveel water nodig en het zorgt voor ruim 3 keer zoveel co2 uitstoot dan de productie van een liter havermelk. Met jouw keuze voor één havercappu bespaar je dus líters water!
  • Havermelk is een van de minst milieubelastende alternatieven voor koemelk. Maar wij vinden havermelk ook nog eens erg lekker! Wij gebruiken Oatly Barista, een havermelk met een nootachtige smaak en een romige schuimlaag.. 
  • Doordat havermelk houdbaar is hoeft het niet gekoeld opgeslagen en vervoerd te worden. Dat scheelt een bak energie! 

Hebben we je overtuigd? Bestel dan vanaf 22 maart jouw koffie met havermelk in het proeflokaal van OPEN. Net zo makkelijk, net zo lekker, en nu ook nog net zo goedkoop. 

meer over het proeflokaal bij DOK in OPEN